Raha ja kes on tuumajaamade ehituse taga

Raha paneb rattad käima.

USA dollar : worlds reserve currency

USA dollar on maailma reservi valuuta, sellest tulenevalt, on neil ainsana õigus raha lihtsalt juurde printida, kui puudu jääb… Ja nad on seda eelist julmalt ka kasutanud. Teistel riikidel on see otseselt seotud  impordi ja ekspordiga. Hea lesida teiste selja peal – selleks, et nt. naftat osta peavad teised riigid oma raha dollariteks vahetama…Kaua see pidu ikka kestab, USA on nii megavõlgades  ja  tänu sellele, et nad ei ole pidanud oma majandust tasakaalus hoidma (ehk siis eksport import balansis), on nad teistest riikidest niivõrd sõltuvaks muutunud, et kui dollarilt maailma reservi valuuta staatus ära võtta on kaput. Seega, et seda ennetada on vaja teha mingeid täiesti absurdseid ulme mahhinatsioone (katastroof näiteks tundub hea mõte), et päästa (loe: mätsida) oma riik persses olekust  never underrestimate the american pride …Teate mida asemele on pakutud muidu?  Jaapani jeeni või Eurot!!!

Siin täpsemalt:

USA kriis raha skeemid ja must stsenaarium

Noh, Jaapani jeen vaevalt, et nüüd USA’d  enam ohustab…   Jaapanis on 55 tuumajaama. Kes oli nii loll ja ehitas tuumajaamad seismiliselt maailma kõige ebastabiilsemasse kohta???? Kõige lihtsam on minna raha jälgedes: ülla ülla,  kuhu me välja jõuame – General Electrics ja Westinghouse!!! Ehk siis J.P. Morgan ja Rockafeller (tsipa ajalugu, mis viib ilusti Tesla’ni välja ) Allooh!?

Järgnevalt Max Keiser  täpsemalt sel samal teemal :

Rahani jõuab ta teises osas:

Venemaa Hiina ja Iraan teevad kõik endast oleneva, et lõpetada USA dollari staatus maailma reservi valuutana ning asendada see internatsionaalse ühtse valuutaga, eesmärgiga mitte finantseerida USA sõjalisi operatsioone.

Mõtle ise!

Advertisements
This entry was posted in Mõtle ise, Poliitika. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s