Ehitame uusi kaubanduskeskusi- wtf Hallooo!

Eestlastel on kombeks pidada end küll eurooplasteks, kuid psühholoogiliselt on neil võime  end muust maailmast eraldada.  2008 aasta finantskriisi põhjused peitusid vaid kusagil kaugete maade halbades finantsotsustes ning mull, mille ellujäämine sõltub vaid lõputust kasvust, ei puutu meisse. Kui see lõhkeb, siis kusagil kaugel  – meie majandus voogleb haldjate maailmas, paralleeluniversumis, kuigi samas täpselt samade reeglite järgi – Inimpsüühika on üks vastuolulisemaid asju maailmas!

Ja olgem ausad, enamus inimestest ei saanud üldse aru, mis toimus ning selle peale loodetakse ka täna! Ja need vähesed, kes teadsid, mis juhtuma hakkab, said sellest teenida või siis mängisid lolli, sest teadsid, et riik ( LOE:  maksumaksja) paneb niikuinii õla alla.

Ka mina ma ei ole mingi majandusinimene ja ma ei mõista veel  täielikult seda süsteemi, ega seda tohutut majandusterminoloogiat, kuid ma saan nii palju aru, et sama asi ootab meid uuesti ning lolli mängimine ei saa kesta kaua.

St. Kõik teavad, et 2008 aasta krahhi järel ei tehtud vajalikke muutusi, pandi plaaster peale (trükiti $$$ juurde) ja kõik sama läheb edasi, KÕIK teavad, et sama asi juhtub uuesti, kuid seekord on kaotused kordades suuremad.

Olgu ja nüüd minu tänase iva juurde.

Põhimõtteliselt samal ajal kui ilmus uudis, et Marks & Spencer pakib Eestis asjad kokku, sain teada, et Tallinnasse Ülemistele ehitatakse uut ostukeskust.

Pfff juba mina ise ei mäleta, millal viimati oma jala kusagile keskusesse tõstsin. Ma ei ole küll kunagi suurem šoppaja olnud ja mitte ainult põhjusel, et pole kunagi eriline rahaboss olnud, vaid pigem selle energia ja aja kulu pärast, mida mööda poode kolamine võtab. Kohe, kui suuremad online müügikeskonnad hakkasid normaalse hinnaga Eestisse postitama võtsin võimaluse avasüli vastu ja pole tagasi vaadanud. Ka söök tassitakse mulle rõõmsalt koju, tasuta.

Seega olen  lausa nii suures uskmatuses, et pidin ise Peterburi mntle vaatama minema, et oma silmaga üle kontrollida,  et sellist idiootsust tõepoolest tehakse.Jepp. it’s real.

allan-remmelkoor-kaubanduskeskus-t1-t1-kaubanduskeskus-77279114

Ülemiste keskuse kõrvale ehitatakse uut ostukeskust  nimega T1 : 130 000 m², sellest 55 000 m² rendipinda, (* interesting fact muide Tallinnas oli 2015a.  seisuga kaubandus- ja teeninduspinda hinnanguliselt  kokku 330 000 m², nii et mõelge ise… ) vähemalt 200 poodi, katusele tuleb vaateratas, kinod ja kohvikud ja mida kõike veel…

Seega küsimus: Teades,/ st. objekti arendajad teavad,) et OSTUKESKUSTEL ON  KOHE KOHE LÕPP, siis milline on see skeem, või ütleme (õigustus) miks sellist ettevõtmist tehakse?Teades, et sellest tuleb üks suur kummituste loss ja mitte ainult sellepärast et kõik liigub online  keskkondadesse, vaid ka puhtalt põhjusel, et inimesed ostavad  üleüldiselt järjest vähem ja vähem??? (v. on meil mingit pöörane paljunemisprogramm, millest ma midagi kuulnud ei ole)

http://www.businessinsider.com/the-retail-apocalypse-has-officially-descended-on-america-2017-3

Mind hakkas huvitama, kas selle taga on veel mingi skeem, et kuidas nad sellest ikkagi plaanivad kasu saada??? Peab ju olema?

Elu sees ei usu, et investorid panevad €70 miljonit  sisse ja loodavad, et keskus läheb käima ja hakkavad tasapisi tagasi teenima: Kaua selleks kuluks? 10 aastat? Ärge olge naiivsed – see keskus ei pea vastugi nii kaua! Ehitage parem kohe ladu, (nagu amazonil) milleks raha raisata!

Ja samas meedias räägitakse sellest ehitusest justkui kõik oleks normaalne. Oh hoo meil on juba 50% rentnikest leitud ja nii edasi, ja puistavad suust killukesi justkui olekski nende siiras kavatsus ARENDADA seda piirkonda bla bla bla bla…

Hallooo, mis toimub???

Palun öelge mulle, kuidas te kasu saate?

Või ma ütlen ise?

T1 enamusosalus kuulub Pro Kapitalile – aka Ernesto Preatoni, kelle nimi Eestis tutvustamist ei vaja. Tal on oma pank (mille ta Eesti ebakindlaid aegu ära kasutades suutis endale osta – pikk jutt, kasutage internetti).

Tal on väga palju kaotada, usun, et tõenäoliselt on viimse hetkeni vingerdamine on tema ainus pääsetee hetkel.

Alustasin kõige loogilisemast kohast (uurides 2008 aasta krahhi tagamaid), et tõenäoliselt on tegemist püüdega hoida oma aktsia hind kõrge, näida aktiivne, tegus, mitte kaotada investorite  huvi,teha head nägu  – ühesõnaga puhuda seda sama mulli, mida ikka puhutakse, like there’s no tomorrow.

Lõpuks jõudsin ka selle artiklini, mis viib otsad kokku:

In the Oscar-winning The Big Short, Steve Carell plays the angry Wall Street outsider who predicts (and hugely profits from) the great financial crash of 2007-08. He sees sub-prime mortgages rated triple-A but which, in reality, are junk – and bets billions against the banks holding them. In real life he is Steve Eisman, he is still on Wall Street, and he is still shorting stocks he thinks are going to plummet. And while he’s tight-lipped about which ones (unless you have $1m to spare for him to manage) it is evident he has one major target in mind: continental Europe’s banks – and Italy’s are probably the worst.

Why Italy? Because, he says, the banks there are stuffed with “non-performing loans” (NPLs). That’s jargon for loans handed out to companies and households where the borrower has fallen behind with repayments, or is barely paying at all. But the Italian banks have not written off these loans as duds, he says. Instead, billions upon billions are still on the books, written down as worth about 45% to 50% of their original value.

The big problem, says Eisman, is that they are not worth anywhere near that much. In The Big Short, Eisman’s staff head to Florida to speak to the owners of newly built homes bundled up in “mortgage-backed securities” rated as AAA by the investment banks. What they find are strippers with loans against multiple homes but almost no income, the mortgages arranged by sharp-suited brokers who know they won’t be repaid, and don’t care. Visiting the housing estates that these triple-A mortgages are secured against, they find foreclosures and dereliction.

 

Olgu ehk mõni päev kirjutan edasi seniks kasulikke artikleid:

(Btw pööran tähelepanu, et ükski neist viidetest ei vii kusagile  ala vandenõuteooria saidile, kuigi mõni pealkiri justkui kõlaks nii 🙂

By: Chris Martenson

Banks are Evil

When This All Blows Up…

Why This Market Needs To Crash And likely will

From Business Insider: These 12 slides from Albert Edwards predict the next global financial collapse

Independent: Noam Chomsky predicts Donald Trump’s administration will cause another financial crash

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements
This entry was posted in Finance, Mõtle ise, Raha, Uncategorized and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s